Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Меморандум

Date: 28 листопада 2022 о 10:14

                                                                ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                       Педагогічною радою

                                                                                  Ємільчинського ліцею №1

« 29 » вересня            2022 р.

МЕМОРАНДУМ

про співпрацю та взаємопорозуміння

 між учасниками освітнього процесу

Ємільчинського ліцею №1

 Ємільчинської селищної ради Житомирської області

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Ми, педагоги, батьки та учні ліцею, підписанням даного Меморандуму засвідчуємо, що діємо на засадах паритетності та рівноправності у взаємовідносинах і маємо намір спрямувати зусилля на ефективне співробітництво щодо результативної реалізації концептуальних засад Нової української школи, пов’язаних із педагогікою, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем та батьками, а також на взаємовідповідальності усіх учасників освітнього процесу за подальше вдосконалення  простору, орієнтованого на всебічний розвиток особистості як найвищої цінності суспільства

Наша співпраця грунтується на засадах обов’язковості розгляду пропозицій сторін; пріоритету узгоджувальних процедур; прозорості, відкритості та гласності; обов’язковості дотримання досягнутих домовленостей; взаємної відповідальності сторін.

В основу співпраці між усіма учасниками освітнього процесу ліцею покладені принципи педагогіки партнерства, що визначені Новою українською школою (НУШ):

- поваги до особистості, довіри у відносинах;

- доброзичливості і позитивного ставлення один до одного;

- рівноправності, толерантності, академічної доброчесності;

- створення безпечного середовища.

Дії та поведінка всіх учасників освітнього процесу у   просторі ліцею та поза ним базуються на повазі до прав людини, прав дитини та дотриманні чинного законодавства України.

Жодне положення цього Меморандуму не звільняє від відповідальності за порушення норм чинного законодавства і не може змінювати прямі норми законодавства щодо юридичної відповідальності.

РОЗДІЛ 1. ПРАВИЛА ТА РЕГЛАМЕНТИ

Ми, педагоги, батьки та учні, виходимо з того, що в ліцеї діють правила, які базуються на законах України, постановах Кабінету Міністрів України, наказах Міністерства освіти і науки України, органів місцевого самоврядування та Статуті ліцею, на загальнолюдських цінностях, принципах демократії та прозорості в ухваленні рішень, рівного доступу до всіх послуг, поваги до різноманітності культур.

Правила та регламенти ліцею розроблені за участі всіх учасників освітнього процесу закладу, узгоджені з педагогічною радою, Радою ліцею, учнівським парламетом та батьківською радою.

1.1. Робота громадського самоврядування в ліцеї

Ми, педагоги, батьки та учні, вважаємо, що налагодження комунікації між учасниками освітнього процессу через спільне розроблення, схвалення та загальне прийняття правил, з якими погоджуються всі учасники, є важливим складником формування атмосфери довіри.

Вищим колегіальним органом громадського самоврядування ліцею згідно зі Статутом є збори колективу колективу, які формується з представників учнівського самоврядування, педагогів та батьків і скликається не менш 1 разу на рік

Для вирішення поточних питань життя ліцею обирається Рада, яка формується з представників усіх учасників освітнього процесу. Вона може збиратися за потреби або регулярно – один раз на місяць.

Батьківська рада створюється із представників кожного класу з метою захисту законних інтересів своїх дітей, а також надання допомоги педагогічному колективу з питань реалізації освітніх завдань і діє на основі Положення про батьківську раду.

Педагогічна рада є постійно діючим колегіальним дорадчим органом управління ліцею.

Учнівське самоврядування ліцею– це дієвий структурний підрозділ, який сприяє самореалізації учнів, орієнтує їх на досягнення соціально корисної мети, забезпечує захист прав дітей, відвертає увагу від асоціальних форм поведінки, заповнює позаурочний простір цікавими та змістовними справами. Він діє на основі Кодексу Академічної доброчесності самоврядування.

Показником дієвості громадського самоврядування в ліцеї є налагоджені механізми зворотнього зв’язку: забезпечена можливість для обговорень, питань, петицій, голосувань, створення «банку пропозицій та ідей» тощо, врахування запитів і пропозицій у подальшій роботі.

Керівництво ліцею сприяє виявленню громадської активності та ініціативи учасників освітнього процесу, їх участі в житті закладу.

1.2. Правила для учнів

Правила побудовані у формі засвоєних норм, на позитивному сприйнятті, не містять заборон чи опису покарань.

Ми – у безпеці:

- Ми ознайомлені з тим, що в ліцеї може діяти  протиепідемічний режим. Заходити  до  нашого закладу  та персуватися потрібно в масках.

- Ми вільні від будь-яких форм насильства та дискримінації: не допускаємо бійок, штовхання, вважаємо цькування, залякування, лихослів’я та знущання над людиною неприпустимими формами поведінки у ліцеї та за її межами.

- Ми дотримуємося правил безпеки (пожежної, електробезпеки, безпечної поведінки під час занять, на перервах тощо), з якими нас ознайомили наші класні керівники та вчителі.

- Ми знаємо, що від безпечного використання навчального та спортивного обладнання залежить наше здоров'я, а можливо, і життя; на уроки фізичної культури ми виходимо організовано в супроводі вчителя.

- Ми бережно ставимося до навчальних кабінетів, книг, меблів тощо.

- Ми чергуємо у класі, слідкуємо за поведінкою учнів і санітарним станом приміщення під час перерв, а після уроків кожен прибирає своє робоче місце.

- Територія нашого закалу – це простір для відпочинку, тому ми дбаємо про чистоту та порядок на ній, бережно ставимося до дерев, квітів, рослин, птахів.

- Ми знаємо, що ліцей – територія, на якій не місце для спиртних напоїв, наркотичних речовин, цигарок (електронних – також); зброї, вибухових та інших небезпечних предметів.

Ми – ввічливі:

- Ми дотримуємося Золотого правила моральності: «Стався до інших так, як би хотів, щоб ставились до тебе» (ввічливо розмовляємо; чуємо вчителя, своїх товаришів; висловлюємо свої погляди, не зачіпаючи гідності і почуттів інших людей; проявляємо повагу до старших, піклуємося про молодших; звертаємося один до одного та до вчителів шанобливо).

- Завжди поводимося гідно, щоб не принизити свою честь, поважаючи честь і гідність людей, які знаходяться поруч.

Ми – старанні і наполегливі у навчанні:

- Ми знаємо, що слід приходити до ліцею за 10-15 хв. до початку навчальних занять, підготувати своє робоче місце, необхідне навчальне приладдя до уроку.

- Ми знаємо, що  одяг ліцеїста має бути стриманим, бездоганно чистим та випрасуваним, на уроках фізкультури – спортивним.

- Ми ознайомлені з розпорядком роботи ліцею повного дня, розкладом уроків, розкладом факультативів, гуртків і виконуємо режимні моменти.

- Ми серйозно ставимося до навчання, старанно виконуємо домашні завдання, на уроках уважно слухаємо вчителя, піднімаємо руку, якщо хочемо висловитися або задати питання.

- Ми дотримуємося принципів академічної доброчесності: самостійно виконуємо завдання; використовуємо у навчальній діяльності лише перевірені та достовірні джерела інформації і посилаємося на них.

Пам'ятаємо, що ліцей - наш дім: ми живемо в нім!

Ми поважаємо цінності свого ліцею, дбаємо про його авторитет в освітньому просторі селища, району, із повагою ставимося до створених умов.

1.3. Правила ефективної комунікації дорослих

1.3.1. Порядок колективного та індивідуального позакласного спілкування педагогів із батьками.

Усі можливі формати спілкування об’єднують такі спільні риси:

- повага до іншої людини;

- відкритість;

- конструктивність;

- неформальність.

У ліцеї існує формат комунікації з батьками:

- прийом батьків з дотримання маскового режиму під час протиепідемічного режиму;

- комунікації через електронні пристрої: електронна пошта, Вайбер, Фейсбук, Телеграм;

- настановча батьківська конференція/збори (на початку навчального року вересень); індивідуальні зустрічі класного керівника «віч-на-віч з родиною» (листопад-грудень, квітень-травень та при потребі); довільні сучасні форми спілкування з батьками (спільні походи, екскурсії, класні свята тощо);

- відвідування уроків та позакласних заходів відбувається у Дні відкритих дверей, а також за запрошеннями (відвідування уроків за проханням батьків в інший час відбувається із дозволу адміністрації за попередньою домовленістю);

- класні керівники радяться з батьками з питань організації життя класу; надають інформацію для батьків конкретної дитини саме в контексті її особистісного зростання на засадах поваги і толерантності;

- у разі непередбачуваних подій, які суттєво впливають на освітній процес: як ті, що стосуються суто освітніх аспектів діяльності (сильні морози або забруднення повітря, що заважає дітям прийти до ліцею; інфекційне захворювання учня, що змушує вживати обмежувальних заходів у класі (класах); призупинення занять через високий рівень захворюваності; перенесення заходів на інший час тощо) повідомлення розсилаються класними керівниками через Вайбер, розміщуються на офіційному сайті та у мережі Фейсбук.

1.3.2. Під час візиту до ліцею

- Батьки (особи, які їх замінюють) учнів проходять на територію закладу, дотримуючись вимог  режиму.

- Батьки (особи, які їх замінюють) зустрічаються з учителями виключно після уроків, в екстрених випадках під час перерви за попередньою домовленістю про зустріч.

- Класні керівники, вчителі заздалегідь попереджують адміністрацію та чергових про прихід батьків, час та місце проведення зустрічі.

- Візит батьків (осіб, які їх замінюють) з особистих питань до адміністрації відбувається за попередньою домовленістю.

- Класний керівник або черговий педагог працює в режимі ліцею повного дня, не залишає учнів без догляду, в разі тривоги працює за алгоритмом складеним  ЗНВР.

1.4. Шляхи вирішення конфліктів

- Конфлікти в ліцеї розв’язуються класним керівником за допомогою психолога, соціального педагога, адміністрації.

- Розгляд та розв’язання конфліктів також можуть здійснюватися на Раді профілактики  та в присутності директора ліцею.

- Ми, педагоги, батьки та учні, вважаємо, що для розв'язання конфліктних ситуацій виправданим є проведення круглих столів як форми публічного обговорення тих чи інших питань, якій притаманні певний порядок і черговість висловлювань його учасників, а також рівні права і позиції всіх присутніх.

- Слід відкинути негативний досвід спілкування, контролювати свою реакцію на агресію;

- чітко сформулювати аргументи «Я за...» - «Я проти...»;

- не забувати про кінцеву мету спілкування: успішне та комфортне навчання дитини;

- вдатися до активного слухання;

- правильно та  вдумливо сприймати критику на свою адресу: важливо навчитися відрізняти конструктивну критику від неаргументованого негативу (конструктивна критика завжди корисна, за неї краще подякувати та дослухатися), знаходити компроміс.

1.6.Забезпечення публічної інформації про діяльність ліцею.

Ми, педагоги, батьки та учні, вважаємо, що стереотипи і вигадані міфи з'являються там, де не вистачає інформації.

На офіційному сайті ліцею розміщується інформація, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню, а саме:

• Статут ліцею;

• Освітня програма;

• Положення про внутрішню систему якості освіти та освітньої діяльності;

• Порядок зарахування до освітнього закладу;

• моніторинг якості освіти;

• інформація про кадровий склад педагогічних працівників;

• звіт про витрати із благодійних внесків (якщо такі є);

• звіт про роботу ліцею за навчальний рік.

На офіційній сторінці Фейсбуку - загальні відомості про заклад, контактна інформація, повідомлення, хроніка подій тощо.

На стенді  - структура навчального року, розклад уроків, режим роботи закладу, графік індивідуальних консультацій, гуртків, руху автобусів, харчування учнів, профорієнтаційна робота, газета «Шкільна стежина», світлини з життя ліцею.

Фінансові відносини гімназії з батьками регулюються через укладання Договору.

РОЗДІЛ 2. ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Ми, педагоги, батьки та учні, виходимо з того, що:

- освітній процес має бути спрямований на всебічний розвиток і подальшу успішну самореалізацію учня в дорослому житті – як особистості, громадянина й фахівця;

- за якість освіти відповідають учасники освітнього процесу: педагогічні працівники, здобувачі освіти та їх батьки.

2.1. Організація освітнього процесу в межах навчальної діяльності

Організація освітнього процесу ґрунтується перш за все на академічній свободі вчителя, праві вільного вибору ним форм, методів та засобів навчання і праві вчителя на педагогічну ініціативу. Адміністрація ліцею, батьківська та учнівська спільноти усебічно сприяють реалізації цих прав вчителя.

Батьки та учні (старшокласники) можуть бути ініціаторами та/або брати участь у низці питань організації освітнього процесу, зокрема:

- у межах Типового робочого плану колективно обирати предмети варіативного складника освітньої програми з урахуванням запитів більшості;

батьки залучаються до організації майстер-класів та лекцій про різні спеціальності, а також до організації навчальних екскурсій.

Важливою умовою ефективності освітнього процесу є неупереджене, прозоре та зрозуміле оцінювання учнів, яке ґрунтується на позитивному принципі, що відбувається відповідно до вимог:

- система оцінювання сприяє реалізації компетентнісного підходу до навчання;

- критерії та методи оцінювання, а також критерії виставлення оцінок оприлюднюються заздалегідь;

- здобувачі освіти вважають оцінювання навчальних досягнень справедливим і об’єктивним;

- оцінювання дозволяє учням продемонструвати, наскільки вони досягли запланованих навчальних результатів (учні одержують зворотний зв'язок, який за потреби супроводжується порадами щодо організації навчальної діяльності);

- правила оцінювання передбачають можливість врахування пом’якшуючих обставин;

- оцінювання послідовно і справедливо застосовується до всіх учнів та проводиться відповідно до встановлених правил;

- учні та батьки мають право одержувати дані про оцінки своєї дитини від учителя і класного керівника.

Загальні принципи оцінювання здобувачів освіти передбачають, що:

- основними видами оцінювання навчальних досягнень учнів є поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання, а також державна підсумкова атестація;

- обов'язковому оцінюванню підлягають навчальні досягнення учнів з предметів інваріантної складової робочого навчального плану закладу;

- не підлягають обов'язковому оцінюванню навчальні досягнення учнів з факультативних, групових та індивідуальних занять, які фіксуються в окремому (спеціальному) журналі;

- учитель несе персональну відповідальність за своєчасне і об’єктивне оцінювання учнів;

- під час проведення навчального заняття будь-яка робота учнів має бути оцінена (не лише виставлення балів, а також словесне оцінювання навчальних досягнень учнів);

- учні та батьки мають право одержувати дані про оцінки своєї дитини від учителя і класного керівника.

2.2. Організація освітнього процесу поза межами навчальної діяльності.

Особливістю організації освітнього процесу в ліцеї є об'єднання навчальної і пізнавальної діяльності, освітнього простору, що забезпечує реалізацію індивідуальних здібностей дитини, поєднання базової і додаткової освіти, організація проєктно-дослідницької діяльності, а також позанавчальної діяльності здобувачів освіти ( фізкультурно-оздоровча, розвивальна діяльність, консультативна робота, гурткова тощо).

Позакласна робота  організовується відповідно до уподобань, інтересів та нахилів ліцеїстів, які відвідують індивідуальні, групові , факультативні, гурткові заняття, що визначені навчальним планом.

У ліцеї створено систему індивідуальних консультацій:

- консультації проводяться з учнями, що потребують додаткової допомоги через відсутність на заняттях із поважних причин або через складність навчального матеріалу;

- особлива увага приділяється підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

- систему консультацій можна використовувати для перевірки та/або оцінювання досягнень учнів і проводити у формі заліку, співбесіди, контрольного навчально-практичного заняття.

1.5.Порядок розгляду звернень і скарг

- звернутися з письмовою заявою можна до приймальні, яка розташована за адресою:

- смт Ємільчине, вул. Шевченка,4;

- надіслати лист поштою за адресою: 11201, Житомирська обл., Новоград-Волинський район, смт Ємільчине, вул. Шевченка, 4.;

- надіслати електронне звернення на е-адресу:emschool_1@ukr.net;

- під час особистого прийому громадян;

- у письмовому зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги;

- у письмовому зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним);

- письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, розгляду не підлягає;

- при надходженні усного звернення має бути озвучено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви, скарги, прохання, вимоги тощо; також мають бути озвучені засоби зв’язку із заявником, якими він бажає отримати відповідь (звернення, яке надходить без дотримання вимог, не розглядається, про що повідомляється заявнику під час розмови);

- подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та їхніх посадових осіб, керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, заклики до розпалювання національної,

расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Строки =Терміни розгляду звернень громадян:

- звернення розглядаються і задовольняються у строк, що не перевищує одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.

- якщо в місячний строк вирішити порушені у зверненні питання неможливо, встановлюється необхідний строк для розгляду, про що головний виконавець повідомляє заявника; загальний строк вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів;

- строки розгляду звернень обчислюються у календарних днях, починаючи від дня реєстрації таких звернень, датою задоволення звернення є дата реєстрації відповіді на нього;

- у разі, коли питання, порушені у зверненні, не належать компетенції ліцею, таке звернення переадресовується заявнику не пізніше наступного дня.

Comments:
Only authorized users can leave comments.