Психолого- педагогічний консиліум
"Адаптація учнів 1-го класу до навчання в умовах НУШ".
Згідно з річним планом роботи освітнього закладу 28 листопада у початковій школі проведено психолого - педагогічний консиліум «Адаптація першокласників до навчання» .
Мета засідання: визначити рівні адаптованості першокласників та виявити дітей «групи ризику»,проаналізувати основні проблеми адаптаційного періоду учнів, виробити шляхи їх подолання, підвищити рівень педагогічної майстерності вчителя.
Соціальний педагог (Любов МІХЕЄВА) та практичний психолог(Ніна ОСІПЧУК) освітнього закладу представила результати діагностування «Адаптація першокласників до шкільного життя».
У ході консиліуму класний керівник 1-го класу(Жанна ПОДШИВАЛОВА) проаналізувала стан адаптації учнів та озвучила проблеми, з якими стикається під час роботи з першокласниками.
Робота психолого-педагогічного консиліуму розпочалася з обговорення найбільш складних випадків адаптації дітей до ліцею. Учасники засідання висловлювали свої думки щодо даної теми та спільно знаходили шляхи подолання деяких проблем. Колеги отримали можливість побачити першокласників з різних сторін, а також зрозуміти причини їхніх проблем, що у майбутньому дозволить об’єктивно зрозуміти дітей і побудувати спільну програму дій, спрямованих на розвиток певних якостей або на усунення виявлених причин відставання в навчанні чи відхилень в поведінці.
У ході роботи консиліуму було вироблено рекомендації для успішної адаптації , які дозволять першокласникам пережити складний процес адаптації, пов'язаний з новими умовами навчання, вимогами вчителів, навчальним навантаженням, і головне, сприятиме збереженню здоров`я та емоційного благополуччя учнів.
Рекомендації вчителям щодо успішної адаптації учнів 1 класу:
1. Урахування вікових і індивідуальних психологічних особливостей дітей.
2. Демонстрація вчителем віри в успіх дитини.
3. Зняття неуспішного оцінювання на перших етапах навчання.
4. Запобігання груповій критиці дитини або її робіт, а також порівнянь її помилок з постійними успіхами інших учнів.
5. Порівняння якості роботи дитини тільки з її попередніми роботами.
6. Вказуючи на помилки, намітити шлях до успіху.
7. Акцентування уваги на успіхах учня, перемогах.
8. Створення ситуацій успіху.
9. Надання емоційної підтримки учням словами, поглядом, дотиком.
10. Запобігання частому використанню в мові слів-заперечень.
11. Уроки організовувати лише на позитивних емоціях.
12. Недопустимі ситуації стресу на уроках.
13. Використовувати гру, наочність .